Новости

24/10/2015

ЖРК Вардар како на тренинг против Хипо

Ракометарките на ЖРК Вардар како на тренинг против младите ракометарки на Хипо, со што ја забежаа првата победа оваа сезона. После двата натпревари на Хипо, очигледно […]
24/10/2015

Прибак одличен во победата против ППД Загреб

Македонскиот репрезентативец, Немања Прибак продолжува со своите одлични игри во Бешикташ. Овојпат во рамките од 6-то против ППД Загреб, каде постигна 4 погодоци и беше еден […]
24/10/2015

Талант Душебаев разочаран си заминува од Скопје

Тренерот на Киелце, Талант Душебаев разочаран си заминува од Скопје, после убедливиот пораз од 10 гола разлика. Душебаев од дамна не загубил натпревар, особено волку убедлив, […]
24/10/2015

Карачиќ: Ќе продолжиме да прикажуваме вакви игри

Ракометарот на Вардар, Игор Карачиќ веднаш по натпреварот пораќа дека „црвено-црните“ ќе продолжат во ист стил и на следните натпревари. „Би сакал да и честитам на […]
24/10/2015

Гонзалес: Задоволен сум од победата, ова беше тежок меч за нас

Вардар на големо изненадување на сите љубители на ракометот, убедливо го совлада големиот Киелце. Тренерот на Вардар, Раул Гонзалес изјави по натпреварот дека е задоволен од […]
24/10/2015

ЖРК Металург фуриозно против Вестфрисланд

Ракометарките на ЖРК Металург како што најавуваа, така и направија. Одлично го отворија натпреварот, со одлична одбрана и разновидност во нападот покажаа дека нема што да […]