Новости

15/10/2015

Прибак во одлична форма сезонава

Може слободно да кажеме дека заминувањето од Вардар и преселбата во Турција, во екипата на Бешикташ е најдобриот потег кој можеше македонскиот репрезентативец да го направи. […]
14/10/2015

РК Металург ја совлада екипата на РК Охрид

Одложениот натпревар од 3-тото коло од ВИП машката Супер лига, што се одигра денес во Охрид, помеѓу екипите на РК Охрид и РК Металург, заврши со […]
14/10/2015

РК Охрид ја пречекува екипата на Металург

Екипата на РК Охрид во улога на домаќин, денес ја пречекува екипата на РК Металург. Денес ќе се одигра овој натпревар од 3-тото коло помеѓу овие […]
14/10/2015

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 5-тото коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Повеќе информации […]
13/10/2015

Македонската репрезентација на пријателски турнир пред ЕП

Македонската машка ракометна репрезентација ќе настапи на пријателски турнир во Хрватска за време на ЕХФ неделата од 6-ти до 8-ми ноември, на којшто ќе настапат и […]
13/10/2015

Јас не се израдував на победата на Вардар, а вие?

Со нетрпение го чекав саботниот натпревар на Вардар, против германскиот гигнат кој немаше пораз долго време, за натпреварот кој беше прогласен за „натпревар на неделата“ во […]