Новости

05/02/2017

Вардар СЦЈС против Х65 Хорс во Челинџ купот

Ракометарките на Вардар СЦЈС денеска од 15:00 часот и гостуваат на шведската екипа, Х65 Хорс во рамките од првиот 1/8 финален натпревар во Челинџ купот. Во […]
05/02/2017

(Видео) Двојниот цепелин на Манасков и Лазаров е најубав гол на СП во Франција!

Една недела по завршувањето на Светското првенство во Франција, ИХФ ги избра 10-те најубави погодоци на мундијалот. Двојниот цепелин на Кире Лазаров и Дејан Манасков против […]
04/02/2017

Металург убедливо загуби од Веспрем

Ракометарите на Металург со убедлив пораз ја стартуваа новата година во регионалната СЕХА лига, од екипата на Веспрем со резултат 33:21. Металург имаше сила само да […]
04/02/2017

ЖРК Вардар со тешки маки го победи Мец

Ракометарките на ЖРК Вардар во еден тежок и неизвесен натпревар, издвојувaа победа со 23:21 против францускиот шампион Мец, во рамките од 2-то коло од главната фаза […]
04/02/2017

Познат составот на ЖРК Вардар за дуелот со Мец

Денес од 17:30 часот ракометарките на ЖРК Вардар ќе играат против францускиот шампион Мец, во рамкитe oд 2-то кoлo oд глaвнaтa фaзa вo ЛШ. Ви ги […]
04/02/2017

ЖРК Вардар го пречекува францускиот шампион Мец

Ракометарките на ЖРК Вардар по големата победа изминатиот викенд во Подгорица, денес го пречекуваат францускиот шампиони, Мец во рамките од второто коло од главната фаза во […]