Новости

02/01/2018

Гонзалес со 19 ракометари во турнирот во Србија

Селекторот на машката репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес се одлучи за 19 ракометари за турнирот во Белград, на кој нашата репрезентација ќе игра против селекциите на […]
31/12/2017

Топ 10 најчитани статии во 2017 година!

Замина годината во која имаше прекрасни моменти, на кои сите заедно се радувавме. Имаше моменти кои сите заедно тагувавме, но секогаш секој неуспех, вистинските љубители на […]
25/12/2017

(Видео) Топ 30 погодоци во женската Лига на шампиони!

Вечерва раководството на ЕХФ објави видео со Топ 30 погодоци во женската Лига на шампиони, за изминатата 2017 година. Видео со прекрасни погодоци, во кое има […]
25/12/2017

Мукаетов: Ќе направиме резултат од кој сите ќе бидеме горди!

Претседателот на Ракометната Федерација на Македонија, Живко Мукаетов е голем оптимист, верувајќи во нашите ракометари и порачувајќи дека не треба да се врши притисок врз ракометарите […]
25/12/2017

Кире Лазаров: Македонија може да се носи со секој противник!

Македонската нација е во исчекување на уште едно Европско првенство, кое можеби е и единствен настан на кој се дава големо значење и со голем интерес […]
25/12/2017

Манасков: Најголема желба ми е да ја победиме Словенија!

На денешниот собир во хотелот „Александар Палас“, ракометарите го имаат првиот официјален собир пред почеток на Европското првенство во Хрватска. Собир на кој веќе почнаа сите […]