Новости

30/10/2015

ГРК Борец и РК Радовиш го отвораат новото коло во ВИП Супер лигата

Утре, во рамките на натпреварувањето во ВИП Супер лигата ќе се одигра осмото коло. Ова осмо коло го отвораат екипите на ГРК Борец и РК Радовиш […]
30/10/2015

РК Струмица му гостува на Татран Прешов

Ракометарите на РК Струмица после последниот пораз на гостувањето кај Нексе, утре продолжуваат понатаму кај еден од кандидатите за Ф4 оваа сезона во СЕХА лигата, екипата […]
30/10/2015

Горан Печенковски е играч на неделата (19.10.2015 – 25.10.2015)

Ракометарот на РК Охрид, Горан Печенковски е играч на неделата (19.10.2015 – 25.10.2015). Печенковски одигра одличен натпревар во дербито против РК Прилеп, каде убедливо охриѓани славеа […]
29/10/2015

Георгиевски продолжува со одличните игри

Повредата од изминатиот викенд на македонскиот репрезентативец, Гоце Георгиевски сепак не беше толку страшна, со што Гоце се најде во тимот на натпреварот против Кретеј, каде […]
29/10/2015

Миркуловски се врати на тренинзите на Вецлар

Македонскиот репрезентативец Филип Миркуловски повторно се врати на тренинзите на Вецлар, откако ги надмина проблемите со повредата. Како што информираат од неговиот клуб, Миркуловски ќе биде […]
28/10/2015

Прва победа за РК Струмица останува мистерија

РК Струмица го претрпе и шестиот пораз оваа сезона во рамките на 8-то коло во СЕХА лигата, на гостувањето кај Нексе. Натпревар во кој неспремноста и […]