Новости

24/10/2015

Карачиќ: Ќе продолжиме да прикажуваме вакви игри

Ракометарот на Вардар, Игор Карачиќ веднаш по натпреварот пораќа дека „црвено-црните“ ќе продолжат во ист стил и на следните натпревари. „Би сакал да и честитам на […]
24/10/2015

Гонзалес: Задоволен сум од победата, ова беше тежок меч за нас

Вардар на големо изненадување на сите љубители на ракометот, убедливо го совлада големиот Киелце. Тренерот на Вардар, Раул Гонзалес изјави по натпреварот дека е задоволен од […]
24/10/2015

ЖРК Металург фуриозно против Вестфрисланд

Ракометарките на ЖРК Металург како што најавуваа, така и направија. Одлично го отворија натпреварот, со одлична одбрана и разновидност во нападот покажаа дека нема што да […]
24/10/2015

Вардар го тресна од земја големиот Киелце

Никој не очекуваше вака лесно да ракометарите на Вардар да дојдат до убедлива победа против полската екипа Киелце. Вардар го тресна од земја Киелце, со што […]
24/10/2015

Комитите и Манасков ги „закопаа“ секирите

Вечерва конечно се расчистија сите недоразбирања помеѓу Комитите и Дејан Манасков, кога на денешното претставување на ракометарите на Вардар, кога беше кажано името на Дејан Манасков […]
24/10/2015

Познат составот на ЖРК Вардар за дуелот со Хипо

Познати се составите на ЖРК Вардар и Хипо за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 20:15 часот. ЖРК Вардар: Алтхаус, Черноиваненко, Човиќ, Дамјановиќ, Дембеле, […]