Новости

19/09/2015
filip_taleski

Фановите со умерени очекувања од Металург

Секогаш објективните ракометни фанови од Македонија сметаат дека екипата на Металург ќе се пласира во горниот дел од табелата, но не се убедени дека тоа ќе […]
19/09/2015
vardar_stoilov

Долгиот пат до Ф4 почнува од Монпеље

За прв пат на натпреварите во Лигата на Шампионите, Вардар во (по)голем дел од мечевите ќе влегува како фаворит. Не само на домашен, туку и на […]
18/09/2015
metalurg_nov

Металург брка изненадување во Украина

Екипата на Металург, прва од двете ракометни македонски екипи ги отвара овогодинешните настапи во Лигата на шампионите. Во сабота, металурзите во дуелот со екипата на Мотор Запорожје, […]
18/09/2015
buvinik_metalurg

Бувиниќ: Борбеност, желба и срце на терен!

Екипата на РК Металург веќе утре ја започнува новата сезона во елитното натпреварување, Лигата на шампионите. Противник на Металург на отварањето на оваа нова сезона е […]
18/09/2015
rk_strumica_home

РК Струмица ослабена против ППД Загреб

По убедливиот пораз од Мешков Брест во салата „Парк“, ракометарите на РК Струмица ги очекува уште потежок противник. Екипата на ППД Загреб, која вчера го декласираше […]
17/09/2015
vardar_15

Вардар е „печен“ за Ф4

Со мечот помеѓу Кристијанштад и Колдинг, започна овогодинешната Лига на Шампиони. Сезона, која во европски рамки може да биде забележана како историска заради целосно изменетиот концепт […]