Новости

07/11/2015

Лазаров: Шанса треба да добијат сите репрезентативци

Вчера македонската репрезентација загуби убедливо од фворизираната Хрватска со 29:21 во првиот натпревар од пријателскиот турнир во Умаг, каде нашиот капитен изјави дека нема место за […]
06/11/2015

Победа на ЖРК Вардар Јуниор, но дали ЖРК Металург е оштетен?!

Денес во рамките од натпреварувањето во СКОПСКО женската Супер лига, се одигра дерби натпреварот помеѓу екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар 2. Иако фаворит  беше […]
06/11/2015

Македонија загуби од Хрватска, но го доби Пешевски

Убедлив пораз доживеа македонската ракометна репрезентација од домаќинот Хрватска на стартот од Кроација купот во Умаг. Конечни 29-21 за објективно подобрата селекција во овој дуел. Гледавме […]
06/11/2015

„Новата“ репрезентација на Македонија пред првиот предизвик

Со дуелот Хрватска – Македонија, меч кој е дел од Кроација купот кој викендов се одржува во Умаг, нашата ракометна репрезентација практично ги започнува подготовките за […]
06/11/2015

За поквалитетна СЕХА лига, потребни се промени!

Почетокот на сезоната најавуваше најсилна и најизедначена СЕХА лига до сега. Впрочем, не постои друга лига во светот во која од 10 учесници, дури 6 се […]
05/11/2015

ЖРК Металург на домашен терен против ЖРК Вардар 2

Во рамките на натпреварувањето во СКОПСКО женската Супер лига, утре ќе се сретнат екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар 2. Екипата на ЖРК Металург на […]