Новости

07/11/2015

Добра игра на Македонија за нерешено со Црна Гора

Македонија остана непоразена во вториот дуел на Кроација купот, кој се одржува во Умаг. И покрај тоа што против себе имаше поодморен противник, Македонија одигра многу […]
07/11/2015

Македонија домаќин на машкото кадетско СП во 2019 година

Денес на ИХФ конгресот кој овој викенд се одржува во Сочи, Русија, делегатите од националните ракометни федерации едногласно ја потврдија кандидатурата на Македонија за организатор на […]
07/11/2015

Нова шанса за младите ракометари

Македонската ракометна репрезентација вечерва од 19:00 часот против репрезентацијата на Црна Гора, ќе го игра вториот натпревар во рамките од „Кроација купот“ што се одржува во […]
07/11/2015

Благојче Трајковски е играч на неделата (26.10.2015 – 01.11.2015)

Голманот на РК Струмица, Благојче Трајковски е играч на неделата (26.10.2015 – 01.11.2015). Единствената светла точка во екипата на РК Струмица на последните натпревари. Трајковски на […]
07/11/2015

Питлик: Не очекува еден тежок меч во Данска

Во пресрет на утрешниот натпревар на ракометарките на ЖРК Вардар, против екипата на Митјиланд помошникот на Индира Кастратовиќ, Јан Питлик по долго време се враќа во […]
07/11/2015

(Видео) Цепелинот на Лазаров и Ојлевски

На вчерашниот натпревар на македонската репрезентација против Хрватска, капитенот Кире Лазаров и Гоце Ојлевски го имаа потегот на натпреварот, добро познатиот цепелин, кој долго време го […]