Новости

23/09/2015
medali-938x535

РК Вардар Јуниор и РК Металург ќе се борат за првите бодови

Денес во рамките на првото коло од новата сезона од ВИП машката Супер лига, ќе се сретнат екипите на РК Вардар Јуниор и РК Металург. Ова […]
22/09/2015
rk_strumica

Преку Борац, до прва победа!

Ракометарите на РК Струмица утре на домашен терен ги пречекуваат ракометарите на Борац, од Бања Лука (БиХ). Натпревар во кој се очекува, струмичани да го поправат […]
22/09/2015
vardar_15

Вардар делува застрашувачки!

Со нетрпение го очекувавме првиот меч на Вардар во овогодинешната сезона. Сезона во која сите искрени љубители на ракометот во Македонија, посакуваат да го видат македонскиот […]
21/09/2015
sternik_vardar

Штербик во идеалниот тим и во Топ 5 одбрани

Вардар ја започна новата сезона во Лигата на шампиони со победа над Монпелје, каде со одлична игра во второто полувреме успеа да го скрши отпорот на […]
21/09/2015
obrvan_ivica1

Минутажата на репрезентативците – грижа за Обрван

Можеби е рано, се наоѓаме на самиот почеток на сезоната, но ние во МакРакомет, уште сега будно ќе ги следиме настапите на нашите актуелни и потенцијални […]
21/09/2015
lino_cervar

Многу работа за Червар и екипата

Конечно имавме можност да го видиме Металург на официјален натпревар. Металург, со играчи кои голем дел од македонската јавност прв пат ги гледа, но со тренер […]