Новости

26/09/2015
metalurg_timeout

Триумф за самодоверба на младите Металурзи

Со сигурна и константна игра во текот на сите 60 минути, екипата на Металург ја забележа првата победа во ЛШ. Совладан е швајцарскиот шампион Кадетен Шафхаузен […]
26/09/2015
bojan_madzovski2

Мaџoвски: Сo пoддршкa нa публикaтa дo прв триумф

По стартниот пораз од Мотор Запорожје во првото коло на Лигата на Шампионите, ракометарите на Металург денес имаат шанса да ги освојат првите бодови. Противник им […]
26/09/2015
vardar_pick_szeged

Незгoдниoт Пик Сегед – втoрa пречкa нa пaтoт дo Ф4

Ракометарите на Вардар веќе утре го пречекуваат унгарскиот вицепрвак Пик Сегед во СЦ „Јане Сандански“, во рамките на второто коло во Лигата на шампиони. Незгодниот и […]
25/09/2015
zrk_metalurg_andrea

Започнува Скопско женската Супер лига

Веќе утре започнува новата натпреварувачка сезона од Скопско женската Супер Лига. Во овогодинешната Скопско супер лига ќе се натпреваруваат значително повеќе екипи во однос на изминатите […]
25/09/2015
metalurg_vs_kadetten

За Металург, победа е единствената опција

По стартниот, (не)очекуван пораз од Мотор Запорожје во првото коло на Лигата на Шампионите, ракометарите на Металург викендов имаат шанса да ги освојат првите бодови. Противник […]
23/09/2015
zeni_rakomet

Симовски го објави поширокиот список за престојните европски квалификации

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Симе Симовски, го објави списокот од 19 ракометарки кои се повикани на првиот тренинг на репрезентацијата, закажан за 01.10.2015 во 18:00 […]