Новости

29/09/2015

СЕХА Лига: Вардар – Татран

Нема одмор за македонскиот ракометен шампион. Откако во неделата го одигра мечот од второто коло во Лигата на шампионите, веќе денес, Вардар ќе го игра мечот […]
28/09/2015

Вардар гази сигурно кон врвот на групата Б

Македонскиот шампион Вардар, со секој одигран натпревар, се посериозно ја истакнува својата кандидатура за пласман на завршниот турнир на овогодинешната Лига на шампиони. Рака на срце, […]
28/09/2015

Заслужена радост на „плаво-белите“

Рaдoстa нa лицaтa нa млaдите метaлурзи нa крaјoт oд мечoт сo Шaфхaузен, пoкaжa кoлку им беше битен oвoј меч. Не сaмo штo сo oвие двa бoдa, […]
28/09/2015

Дрогришки: Победата на овој натпревар ни ја крена самодовербата!

Во второто коло од ВИП машката Супер лига се сретнаа екипите на РК Пелистер и РК Пролет. Во еден тежок натпревар, домаќинот – екипата на РК […]
28/09/2015

Арпад Штербик повторно во Топ 5 одбрани

Голманот на Вардар, Арпад Штербик повторно одигра одличен натпревар против Пик Сегед. Натпревар во кој забележа 13 одбрани, со кои допринесе до втората победа на Вардар […]
28/09/2015

(Видео) Брилијантната асистенција на Алекс Душебаев

Ракометарот на Вардар, Алекс Душебаев имаше брилијантна асистенција кон Марсениќ, на натпреварот против Пик Сегед. Натпревар во кој Душебаев одлично одигра, со што уште еднаш го […]