Новости

22/10/2015

Александар Босеовски: Потфрливме во одбраната, кога најмногу требаше

Вечерва РК Струмица го забележа својот 5-ти пораз оваа сезона во СЕХА лигата, каде на гостински терен загуби од Спартак Војпут со убедливи 26:18. Левото крило […]
22/10/2015

Вардар – Киелце, меч за ракометните гурмани

Без никаква намера да се потценат екипите од типот на Пик Сегед и Рајн-Некар Левен, сепак уште при ждрепката за овогодинешната Лига на шампиони, јасно беше […]
22/10/2015

Ракометна Македонија очекува победнички викенд

По три порази на нашите екипи во Лигата на шампиони во минатото коло, викендов не очекуваат нови возбудувања. Три нови настапи, на кои ракометните фанови очекуваат […]
22/10/2015

Повредата на Гоце Георгиевски не е сериозна

Повредата на македонскиот репрезентативец, Гоце Георгиевски не е сериозна. Деновиве имаше шпекулации и прашања околу сериозноста на повредата на Георгиевски, која ја заработи на последниот натпревар […]
22/10/2015

Душебаев: Ние нема да плачeме и правдаме, туку ќе се бориме за двата бода!

Тренерот на Киелце, легендарниот Талант Душебаев во свој стил изјави дека доаѓаат во Скопје да победат, без разлика на тоа што имаат неколку повредени играчи. Не […]
22/10/2015

Карол Белецки: Ако одиграме на највисоко ниво, ќе победиме

Полскиот репрезентативец, Карол Белецкиво пресрет на натпреварот со Вардар очекува тврд натпревар во кој екипата со подобра одбрана ќе издвои победа. Левиот бек на Киелце одлично […]