Новости

02/10/2015
antonio_prolet

Тинекс Пролет го пречекува ГРК Борец

Денес со почеток од 18:30 часот во спортската сала “Македонско Сонце” во Скопје, екипите на Тинекс Пролет и ГРК Борец, ќе го отворат третото коло од […]
02/10/2015
obrvan_ivica1

Обрван со прелиминарен список за престојното ЕП во Полска

Селекторот на Машката сениорска репрезентација на Македонија, Ивица Обрван, го објави прелиминарниот список од 28 ракометари за Европското Првенство што ќе се одржи во Полска на […]
01/10/2015
seniorska_reprezentacija

Симовски го притисна копчето “Рестарт“, за сениорската репрезентација

Попладнево селекторот на женскиот национален тим, Симе Симовски ги собра сите ракометарки во СЦ „Кале“, каде одржаа работениот состанок, за веднаш потоа и првиот тренинг во […]
01/10/2015
rk_radovis_timeout

Преглед на второ коло од ВИП машката Супер лига

Со натпреварот помеѓу екипите на РК Металург и РК Работнички, се комплетира второто коло од ВИП машката Супер лига. Коло за кое мора да се напомене […]
30/09/2015
brakata-markoski

Никола Маркоски: Со борба до последната секунда, до добар резултат!

Екипите на РК Металург и дебитантот во оваа нова натпреварувачка сезона, екипата на РК Работнички ќе го заокружат второто коло од ВИП машката Супер лига. По […]
29/09/2015
radovis_rk

РК Радовиш го пречекува РК Вардар Јуниор

По одигрување на првото коло и двете екипи претрпеа порази, па се чини дека овој натпревар е од исклучително значење и за двете екипи, бидејќи и […]