Новости

11/02/2017
Buducnost-zrkVardar

Драгана Цвијиќ е нов член на ЖРК Вардар

ЖРК Вардар преку својата официјална веб страна соопшти дека Драгана Цвијиќ ќе го облече „црвено-црниот“ дрес, а договорот ќе стартува по крајот на актуелната натпреварувачка сезона. […]
08/02/2017
metalurg-zagreb-ppd-seha

Металург го победи хрватскиот шампион ППД Загреб

По лошото гостување во Унгарија и високот пораз од Веспрем, вечерва македонскиот вицепрвак Металург го одигра првиот натпревар на домашен терен во рамките од СЕХА лигата […]
08/02/2017
mukaetov-rfm

Мукаетов останува на чело на РФМ и наредните четири години

Живко Мукаетов останува на чело на РФМ, откако на синоќешното Изборно Собрание ја доби поддршката од членовите на Собранието. Од можни 40 делегати, вкупно 37 беа […]
06/02/2017
vardar-scjs-celinc-kup

Вардар СЦЈС убедливо поразени се враќаат од Шведска

Ракометарките на Вардар СЦЈС убедливо поразени се враќаат од Шведска, каде загубија од екипата на Х65 Хорс со 26:13, во рамките од првиот 1/8 финален натпревар […]
06/02/2017
amandin_lejno

(Видео) Лејно ја има најдобрата одбрана на колото во ЛШ

Голманката на ЖРК Вардар, Амандин Лејно одигра одличен натпревар против францускиот шампион Мец во саботната пресметка, во која ЖРК Вардар во еден тежок и неизвесен натпревар […]
06/02/2017
vardar-gorenje-seha

Вардар го обезбеди првото место во СЕХА лигата

Ракометарите на Вардар со синоќешната победа на гости против Горење со 29:31, го обезбедија првото место на табелата во регионалната СЕХА лига. Гостување на кое Вардар […]