Новости

24/10/2015

Дембеле: Мора да се фокусираме на нашата игра

Во второто коло од Лигата на шампиони во женска конкуренција, екипата на Вардар гостува кај Хипо, во обид да се освојат првите бодови во групата. Разочарувачката […]
24/10/2015

Јована Саздовска: Потребна ни е поддршка од публиката

Левото крило на ЖРК Металург, Јована Саздовска во пресрет на денешниот натпревар против холандската екипа Вестфрисланд изјави дека атмосферата е одлична, спремни го чекаат натпреварот, иако […]
24/10/2015

ЖРК Металург пред тежок натпревар

Ракометарките на ЖРК Металург денес од 17:00 часот, во Автокоманда ќе го одигра реванш натпреварот против холандската екипа Вестфрисланд, во рамките од 2-то коло од Купот […]
23/10/2015

(Видео) Тандемот Илиќ – Мојсоски, повторно со одличен цепелин!

Ракометарите на Работнички денеска со победата над Тинекс Пролет ја продолжија победничката серија во машката Суперлига. Покрај одличната партија на младиот голман Ѓорѓески и неговите 18 […]
23/10/2015

РК Работнички подобар од Тинекс Пролет

Ракометарите на РК Работнички беа подобар противник на денешниот натпревар против Тинекс Пролет, со што ја забележаа шестата победа оваа сезона. Во спортската сала „Форца“ во […]
23/10/2015

Дали треба Манасков да се извини на Комитите?

Во текот на денот се појавија шпекулации околу тоа дека на утрешниот натпревар на Вардар против Киелце, ќе бидат „закопани“ секирите помеѓу Комитите и Дејан Манасков. […]