Новости

03/10/2015
lino_cervar

Червар: Нема залетување. Борбено и дисциплинирано до нов успех

Искусниот Лино Червар е едно од најсилните оружја на Металург. Од самиот почеток на сезоната тој се обидува да ги увери сите, вклучувајќи ги и своите играчи […]
03/10/2015
kostevski_metalurg

Костески: Верувам дека можеме до нов триумф

Од натпревар во натпревар, десното крило Никола Костески е се подобар. Костески конечно ја дочека својата шанса и до сега целосно ја искористува. И во напад […]
02/10/2015
met

Може ли Металург до нов триумф во ЛШ?

Младиот тим на Металург во сабота оди на третата врзана победа во рок од 7 дена, по триумфите над Кадетен Шафхаузен во ЛШ и во дербито […]
02/10/2015
rk_radovis_timeout

РК Работнички домаќин на РК Радовиш

Во рамките на третото коло, кое денес го отвораат екипите на РК Пролет и ГРК Борец, ќе се сретнат и екипите на РК Работнички и РК […]
02/10/2015
luka_mrakovic

ЕХФ: Лука Мраковчиќ е новиот маестро на Металург (Видео)

Тоа што ние го забележавме на саботниот натпревар на Металург против екипата на Шафхаузен, го забележале и луѓето од ЕХФ. На саботниот натпревар го прогласивме Лука […]
02/10/2015
igor_karacik

Карачиќ во идеалниот тим за месец септември во СЕХА лигата

СЕХА лигата го објави идеалниот тим за месец септември, тим во кој се најде Игор Карачиќ како најдобар среден бек, со вкупно 11 постигнати погодоци. Карачиќ […]