Новости

04/10/2015

Вардар стигна до својот трет триумф во ЛШ

Малце потешко од тоа што се очекуваше, ракометарите на Вардар стигнаа до својата трета победа во ЛШ. Нагости ја победија шведската екипа Кристијанштад, со конечни 25:30. […]
04/10/2015

Кире Лазаров уште 5 гола за историја во ЛШ

Нашиот најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров има шанса по третпат да влезе во историјата. Лазаров го делат само 5 погодоци до постигнување на 1.000 погодоци во […]
04/10/2015

Објавен составот на Вардар: Диви е назад во тимот

Во пресрет на мечот Кристијанштад – Вардар, кој е со почеток во 16:30, тренерите на двете екипи, ги објавија составите со кои ќе истрчаат на паркетот. […]
04/10/2015

Раул Гонзалес: Одиме на нова победа

Тренерот на Вардар, Шпанецот Раул Гонзалес, брзо стана миленик на скопската публика. Дел заради инсистирањето на македонски јазик да и се обраќа на јавноста, но и […]
04/10/2015

Вардар оди на трет триумф

Шест мечa, 6 пoбеди зa Вaрдaр вo нoвaтa рaкoметнa сезoнa. Четири пoбеди зaбележa Вaрдaр вo СЕХА лигaтa и 2 вo нaјвaжнoтo нaтпревaрувaње, Лигaтa нa шaмпиoни. Вo […]
03/10/2015

Втор триумф за Металург во ЛШ

Со препознатлива игра во одбраната – цврсто, подвижно и пред се пожртвувано, екипата на Металург стигна до нова, втора по ред победа во Лигата на Шампионите. […]