Новости

15/11/2015

ЖРК Вардар Јуниор продолжува со натпреварите во Челинџ купот

Ракометарките на ЖРК Вардар Јуниор го продолжуваат настапот во Челинџ купот откако изминатиов викенд два пати дојде до победа против екипата на Лондон Ејнџелс. На првиот […]
15/11/2015

За ЖРК Металург заврши интернационалното натпреварување

По вчерашниот дебаклт од данскиот Холстебро во рамките од Купот на куповите, денес ракометарките на ЖРК Металург повторно загубија со 20:32 и во реванш натпреварот. Со […]
15/11/2015

Преглед на 9-тото коло од ВИП Супер лигата

Изминатиов викенд се одиграа 4 натпревари од 9-тото коло од ВИП машката Супер лига. Во ова 9-то коло се сретнаа екипите на: РК Работнички – РК […]
15/11/2015

Овој ЖРК Вардар е на вистинскиот пат

Конечно натпревар во Лигата на шампионите каков што чекаме 3 години. Конечно меч кој потсетуваше на мечевите во женска конкуренција во периодот пред 10-тина и повеќе […]
14/11/2015

Прибак одличен на мечот против Висла Плок

Македонскиот репрезентативец, Немања Прибак одигра одлично денеска на гостувањето на Бешикташ кај Висла Плок во рамките од седмото коло од Лигата на шампионите. Натпревар во кој […]
14/11/2015

ЖРК Металург декласиран од фаворизираниот Холстебро

Ракометарките на ЖРК Металург беа декласирани од фаворизираниот дански Тим Холстебро со 41:20, во рамките од Купот на победниците на куповите. Пораз од екипата која е […]