Новости

20/11/2015

Душебаев: Најважно е ние да одиграме како што знаеме!

На денешниот прес десниот бек на Вардар, Алекс Душебаев изјави дека на првиот меч одиграле добро, но дека среќата не била на нивната страна. Затоа потенцираше […]
19/11/2015

Симовски го објави списокот на ракометарки за квалификациите за ЕП 2016

Селекторот на Женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски, објави список од 20 ракометарки за припремите за квалификациските натпревари во рамки на квалификацискиот циклус за Европското […]
19/11/2015

Металург недораснат ниту за Шафхаузен

Ракометарите на Металург убедливо поразени од Шафхаузен се враќаат во Скопје, со што целосно ги загубија и теоретските шанси за понатамошен пласман во Лигата на шампионите. […]
19/11/2015

Познат составот на Металург за дуелот со Шафхаузен

Познати се составите на Металург и Кадетен Шафхаузен за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 20:00 часот. Металург: Дупјачанец, Вуковиќ, Божовиќ, Бувиниќ, Костески, Кукоски, […]
19/11/2015

ЖРК Вардар го пречекува Хипо

ЖРК Вардар во пресрет на новиот натпревар во Лигата на шампионите, денес одржа прес конференција на која ги изнесе своите видувања и очекувања за саботниот дуел […]
19/11/2015

РК Металург на тешко гостување кај Шафхаузен

Продолжуваат натпреварите на РК Металург во елитното европско натпреварување, во Лигата на шампионите. Денес, екипата на РК Металург е пред нов предизвик, а тоа е тешкото […]