Новости

07/10/2015

ГРК Борец убедливо декласиран од РК Вардар Јуниор

Сосема изненадувачки екипата на РК Вардар Јуниор ја декласираше домашната екипа на ГРК Борец. Уште на самиот почеток на натпреварот, екипата на Вардар Јуниор направи серија […]
07/10/2015

Металург очекувано ја совлада екипата на Металург 2

Денес во рамките на 4-тото коло се сретнаа екипите на РК Металург 2 и РК Металург. Иако однапред се знаеше победникот на оваа средба, сепак младите […]
07/10/2015

Работнички сигурен против Пелистер

Екипата на РК Работнички во Скопје се враќа со нова победа и нови 3 бода, откако во натпревар од 4-тото коло ја совлада екипата на РК […]
07/10/2015

Македонија очекувано поразена од Црна Гора

Како што се очекуваше, Црна Гора ги запиша првите бодови во рамките на квалификациите за ЕП 2016 година, совладувајќи ја нашата подмладената репрезентација со 21:14. Натпревар […]
07/10/2015

Зорица Десподовска: Ќе влеземе во натпреварот мотивирано и борбено

Во пресрет на денешниот натпревар против репрезентацијата на Црна Гора, во разговор со една од нашите поискусни ракометарки, Зорица Десподовска најавува дека ќе влезат мотивирано и […]
07/10/2015

РК Прилеп ја пречекува екипата на РК Тинекс Пролет

Денес екипите од ВИП машката Супер лига ги играат натпреварите од 4-тото редовно коло. Еден од дуелите од ова 4-то коло е и дуелот помеѓу екипите […]