Новости

07/10/2015
pelister-rabotnicki

Работнички сигурен против Пелистер

Екипата на РК Работнички во Скопје се враќа со нова победа и нови 3 бода, откако во натпревар од 4-тото коло ја совлада екипата на РК […]
07/10/2015
seniorska_reprezentacija

Македонија очекувано поразена од Црна Гора

Како што се очекуваше, Црна Гора ги запиша првите бодови во рамките на квалификациите за ЕП 2016 година, совладувајќи ја нашата подмладената репрезентација со 21:14. Натпревар […]
07/10/2015
zorica_despodovska

Зорица Десподовска: Ќе влеземе во натпреварот мотивирано и борбено

Во пресрет на денешниот натпревар против репрезентацијата на Црна Гора, во разговор со една од нашите поискусни ракометарки, Зорица Десподовска најавува дека ќе влезат мотивирано и […]
07/10/2015
stefan_stojanovski1

РК Прилеп ја пречекува екипата на РК Тинекс Пролет

Денес екипите од ВИП машката Супер лига ги играат натпреварите од 4-тото редовно коло. Еден од дуелите од ова 4-то коло е и дуелот помеѓу екипите […]
07/10/2015
pelister_prolet

Топиќ: Мораме да покажеме дека никој нема право да се надева да ги земе бодовите на наш терен!

РК Пелистер како домаќин ја пречекува екипата на РК Работнички, која пак во секој натпревар игра се подобро и подобро.  По несреќниот пораз од екипата на […]
07/10/2015
medali-938x535

Трајковски: Со тимска игра и поддршка од навивачите, до нова победа!

Во рамките на 4-тото коло од машката ВИП Супер лига, кое започнува денес ќе се сретнат екипите на ГРК Борец и РК Вардар Јуниор. Домаќин на […]