Новости

09/10/2015
janko_bozovic

Јанко Божовиќ е играч на неделата (28.09.2015 – 04.10.2015)

По неделното гласање, во многу тесна битка со голманот на Вардар, Арпад Штербик ракометарот на Металург, Јанко Божовиќ е играч на неделата (28.09.2015 – 04.10.2015). Ракометар […]
08/10/2015
rk_radovis_timeout

Ниту големата поддршка од фановите не им помогна на РК Радовиш да дојдат до победа!

Последниот натпревар од четвртото коло што се одигра во Радовиш помеѓу екипите на РК Радовиш и РК Охрид заврши со голема и убедлива победа на ракометарите […]
08/10/2015
rk_radovis_timeout

Бобан Блажески: Одиме на победа!

Денес екипите на РК Радовиш и РК Охрид со меѓусебен дуел ќе го затворат 4-тото коло од ВИП машката Супер лига. Домаќин на овој натпревар е […]
08/10/2015
prilep metalurg

РК Прилеп убедливо ја совлада екипата на Тинекс Пролет

Екипата на РК Прилеп дојде до уште една нова победа, откако убедливо ја совлада екипата на РК Тинекс Пролет во натпревар од 4-тото коло од ВИП […]
07/10/2015
vardar-junior

ГРК Борец убедливо декласиран од РК Вардар Јуниор

Сосема изненадувачки екипата на РК Вардар Јуниор ја декласираше домашната екипа на ГРК Борец. Уште на самиот почеток на натпреварот, екипата на Вардар Јуниор направи серија […]
07/10/2015
metalurg_timeout

Металург очекувано ја совлада екипата на Металург 2

Денес во рамките на 4-тото коло се сретнаа екипите на РК Металург 2 и РК Металург. Иако однапред се знаеше победникот на оваа средба, сепак младите […]