Новости

10/10/2015

Ангелов: Вардар гради голема екипа

На крилјата на феноменалниот Петар Ангелов – Диви, Вардар ја забележа четвртата победа во исто толку натпревари во Лигата на шампионите и дополнително се зацврсти на […]
10/10/2015

Лазаров не запира, го нагости Монпелје со 12 погодоци!

Нашиот капитен Кире Лазаров не запира, вечерва ја нагости француската екипа, Монпелје со 12 погодоци. Натпревар во кој Лазаров немаше ниту еден промашен шут, одлично ја […]
10/10/2015

(Видео) Публиката со „ауфидерзен“ ги испрати лавовите

Вардар повторно одигра одличен натпревар, со што заслужено го победи германскиот гигант Рајн Некар со резултат 25:19. А публиката не заборави повторни да ги искрати лавовите […]
10/10/2015

Вардар повторно ги припитоми германските лавови

Натпревар во кој двата тренери го почнаа многу тактички, во однос со составите. Тренерот на Рајн Некар, Јакопсен го започна натпреварот без најдобрите тројца, Грецки, Геншајмер […]
10/10/2015

Танкоски: На овој натпревар ја гледаме нашата шанса за прва победа

Покрај натпреварот помеѓу екипите на РК Вардар Јуниор и РК Прилеп, во рамките на 5-тото коло од Супер лигата ќе се сретнат и РК Тинекс Пролет […]
10/10/2015

Поповски: Наша единствена цел на овој натпревар е победа

Денес, во рамките на петотто суперлигашко коло во Скопје ќе се сретнат екипите на Вардар Јуниор и Прилеп. Домаќин на овој натпревар е екипата на РК […]