Новости

23/11/2015

Феноменалниот Штербик – голман на колото

Речиси како и на сите натпревари одиграни сезонава во Лигата на шампиони, и на дуелот со Барселона Арпад Штербик блескаше на голот. Извонредни 15 одбрани, кои […]
23/11/2015

Дибиров – во топ 5 голови на 8-то коло

Можеби не постигна толку многу голови, како што сме навикнале, но и на мечот со Барселона, Дибиров имаше свои блескави моменти. Еден од тие заслужи да […]
23/11/2015

Причината за поразот, Вардар мора да ја бара кај себе

И по проспиената ноќ, чуството е исто – Вардар никогаш не бил поблиску до триумф над Барселона. Сепак, по таа (не)проспиена ноќ, полесно е да се […]
23/11/2015

Преглед на 10-тото коло од ВИП Супер лигата

Завршија натпреварите од 10-тото натпреварувачко коло од ВИП машката Супер лига. Натпревари кои го одбележаа ова коло, полно со изненадувања беа: РК Металург – РК Вардар […]
22/11/2015

Битка на дивовите за прво место во групата

За Вардар, мечот со Барселона не само што со себе носи спортски престиж, туку и е многу значаен за состојбата на табелата. Вардар самоуверено го држеше […]
21/11/2015

Вардар го сака скалпот на Барселона

Скопје во недела ќе дише за Вардар. Во главниот град доаѓа европскиот првак, ракометниот гигант Барселона. И како ретко кога, Вардар во дуелот не влегува како […]