Новости

10/12/2015

Вардар го пречекува ППД Загреб во рамките на СЕХА лигата

Денес од 17:45 часот, ракометарите на Вардар го пречекуваат хрватскиот шампион ППД Загреб во рамките на СЕХА лигата. Натпревар во кој откако двата тима ги завршија […]
10/12/2015

Металург продолжува со настапите во ВИП Супер лигата

Ракометарите на Металург по завршувањето со обврските во Лигата на шампионите, продолжуваат со натпреварите во ВИП Супер лигата. Веќе денес во Автокоманда ја пречекува екипата на […]
10/12/2015

Вардар: Младината се наша иднина!

Во насока на следење на трендовите на европските клубови, ракометниот клуб Вардар се насочи кон едуцирање и мотивирање на младите да се занимаваат со спорт преку […]
08/12/2015

Гонзалес: Ако сакаме на Ф4, мора да го победиме Загреб

По завршувањето на обврските во Лигата на шампионите, ракометарите на Вардар продолжуваат со натпревари во СЕХА лигата. Првиот натпревар е веќе во четврток, каде на домашен […]
08/12/2015

Димитар Димитриоски: Тренирај, играј, уживај и сонот преточи го во реалност!

На нашиот избор за ракометар на неделата, минатата недела гласовите на публиката ги освои Димитар Димитриоски од Металург 2. Овој 17-годишен ракометар, сезонава максимално ја користи […]
08/12/2015

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 12-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Повеќе информации […]