Новости

17/10/2015
vardar_rajn_nekar

РК Вардар брка нова победа во ЛШ

Македонскиот првак, екипата на РК Вардар продолжува со натпреварите од најелитното натпреварување, во Лигата на шампионите. Нареден противник на ,,вардарци“ е екипата на Колдинг, која во […]
16/10/2015
medali-938x535

Нови бодови за РК Вардар Јуниор

Првиот натпревар од 6-тото коло од нашето најсилно ракометно натпреварување во кој играа РК Тинекс Пролет и РК Вардар Јуниор, заврши со победа на РК Вардар […]
16/10/2015
elena_livrinik2

Ливриниќ: Максимално концентрирано, до позитивен резултат

Екипата на ЖРК Металург е нашиот втор претставник во Европските натпреварувања, покрај ЖРК Вардар кој игра во најсилната лига на шампионки. ЖРК Металург минатата натпреварувачка сезона […]
16/10/2015
tineks_prolet

Мајнов: Очекувам поволен резултат на овој натпревар

Вечерва, со натпреварот помеѓу екипите на РК Тинекс Пролет и РК Вардар Јуниор ќе започне 6-тото коло од машката ВИП Супер лига. Овој прв натпревар од […]
16/10/2015
vardar_pick_szeged

Вардар без четворица ракометари против Колдинг

Македонскиот шампион отпатува во Бриндби со 15 ракометари, откако во Скопје како што објавија на официјалниот сајт на Вардар, останале во Скопје Арпад Штербик и Алекс […]
16/10/2015
strumica_vojvodina

Марјан Андонов: Одиме таму за да победиме

РК Струмица денес од 20:00 часот во рамките од второто коло од ЕХФ-купот, ќе го одигра првиот од двата натпревари кои ќе ги изигра против Хаукар […]