Новости

30/11/2015

Вардар падна на 5-тo местo вo групaтa Б

По вчерашниот пораз нa Вaрдaр oд Киелце и нерешениoт резултaт (29:29) нa денешниoт меч пoмеѓу Мoнпеље и Пик Сегед, Вaрдaр пaднa дури нa петтoтo местo вo […]
29/11/2015

Нов минимален пораз за Металург

Петти меч во Лигата на шампиони сезонава, екипата на Металург губи во натпревар во кој резултатот можеше да биде и во нивна полза. Против екипата на […]
29/11/2015

Преглед на 11-тото коло од ВИП Супер лигата

Вчера се одиграа 3 натпревари од 11-тото коло од ВИП машката Супер лига. Ова коло ќе го заокружат натпреварите на РК Металург и РК Тинекс Пролет […]
29/11/2015

Кузмановски: Натпреварот против Скјерн е важен за реномето на нашиот клуб

РК Металург денес го игра последниот натпревар од Лигата на шампионите на домашен терен. Денешен противник на екипата на Металург е одличната данска екипа Скјерн, која […]
29/11/2015

Објавен составот на Металург за дуелот со Скјерн

Познати се составите на Металург и Скјерн за денешниот дуел. И во двата состави, очекувано, нема изненадувања. Лино Червар денеска ќе настапи со: Дупјанчанец, Вуковиќ, Божовиќ, […]
29/11/2015

Оле Норгард: Очекуваме многу тежок натпревар

Денес ќе се сретнат екипите на Металург и Скјерн, екипи на кои им е неопходна победа, едните за избегнување на дното на табелата, а другите за […]