Новости

16/12/2015

ЖРК Вардар Јуниор два пати домаќин на Минаква Војводина

Ракометарките на ЖРК Вардар Јуниор во наредното коло од Челинџ купот ќе се сретнат со екипата на Минаква Војводина. Управите и на двата клуба решија и […]
16/12/2015

РК Радовиш ја пречекува екипата на РК Металург

Екипата на РК Радовиш денес на домашен терен ја пречекува екипата на РК Металург во натпревар од 14-тото коло од ВИП машката Супер лига. Во овој […]
15/12/2015

Избор на мак-ракометарка на годината

Како и лани, така и оваа 2015 година која наскоро ќе ни заврши, тимот на МакРакомет реши да направи селекција на нашите најдобри ракометарки кои играат […]
15/12/2015

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 13-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Повеќе информации […]
15/12/2015

Избор на мак-идеален тим на годината

Како што завршува ракометната 2015 година, тимот на МакРакомет реши да направи селекција на нашите најдобри ракометари кои играат во клубовите во Македонија, со што заедно […]
13/12/2015

Гоце Ојлески одличен во Одорхеи

Македонскиот репрезентативец, Гоце Ојлески одигра одлична партија во романското првенство. Каде со својот тим, Одорхеи ја совлада екипата на Фокшани со 33:28. Натпревар во кој Ојлески […]