Новости

18/12/2015

РК Тинекс Пролет подобар од РК Металург 2

Во натпревар од 14-тото коло од ВИП машката Супер лига, тимот на Тинекс Пролет успеа да слави над домаќинот РК Металург 2, 21:27 (9:14). Во воведните […]
18/12/2015

Победи на РК Металург и РК Прилеп

Со натпреварот помеѓу екипите на РК Радовиш и РК Металург започна 14-тото коло од натпреварувањето во ВИП машката Супер лига. На домашен терен, РК Радовиш не […]
17/12/2015

Даскалоски не запира, нови 15 одбрани!

Македонскиот голман во екипата на Темишвар, Златко Даскалоски не запира со своите одлични партии оваа сезона. Повторно на последниот натпревар против Одорхеи, Даскалоски имаше одлична партија […]
17/12/2015

Вардар убедливо против Спартак Војпут ја заврши годината

Македонскиот ракометен шампион Вардар со победа ја заврши календарската 2015 година. Вечерва вардарци очекувано убедливо ја совладаа екипата на Спартак Војпут со 36:18, во рамките од […]
16/12/2015

РК Струмица против Спартак Војпут ја завршува годинава

Ракометарите на РК Струмица попладнево во Скопје во СРЦ „Кале“ го играат последниот натпревар од СЕХА лигата оваа година. Противник им е Спартак Војупт од Суботица, […]
16/12/2015

Македонија против Словенија и Црна Гора пред ЕП во Полска

Македонската репрезентација ќе одигра контролни натпревари против репрезентациите на Словенија и Црна Гора, како последна подготовка пред настапот на Европското Првенство. Против репрезентацијата на Словенија, двата […]