Новости

16/11/2015

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 9-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Повеќе информации […]
16/11/2015

Играч на неделата (09.11.2015 – 15.11.2015)

По неделната пауза од ЕХФ неделата, каде репрезентациите одиграа пријателски натпревари, продолжуваме да одбираме „Играч на неделата“. Оваа недела нови 5 играчи, од кои со принцип […]
15/11/2015

ЖРК Вардар Јуниор продолжува со натпреварите во Челинџ купот

Ракометарките на ЖРК Вардар Јуниор го продолжуваат настапот во Челинџ купот откако изминатиов викенд два пати дојде до победа против екипата на Лондон Ејнџелс. На првиот […]
15/11/2015

За ЖРК Металург заврши интернационалното натпреварување

По вчерашниот дебаклт од данскиот Холстебро во рамките од Купот на куповите, денес ракометарките на ЖРК Металург повторно загубија со 20:32 и во реванш натпреварот. Со […]
15/11/2015

Преглед на 9-тото коло од ВИП Супер лигата

Изминатиов викенд се одиграа 4 натпревари од 9-тото коло од ВИП машката Супер лига. Во ова 9-то коло се сретнаа екипите на: РК Работнички – РК […]
15/11/2015

Овој ЖРК Вардар е на вистинскиот пат

Конечно натпревар во Лигата на шампионите каков што чекаме 3 години. Конечно меч кој потсетуваше на мечевите во женска конкуренција во периодот пред 10-тина и повеќе […]