Новости

21/12/2015

Топ 5 стрелци во ВИП Супер лигата

Со комплетирањето на 14-то коло викендов во ВИП Суперлигата во машка конкуренција, заврши натпреварувачкиот дел од 2015 година во елитното домашно клупско натпреварување. РФМ излезе со […]
20/12/2015

Вaрдaр мaксимaлнo пoсветенo рaбoти нa сoздaвaње млaди игрaчи

Последната генерација младинци и кадети конечно се пласираа на ЕП. – Дали е тоа само случајност или плод на добрата работа на клубовите? – Колкав е […]
20/12/2015

ГРК Борец ги задржа бодовите во Велес

Второто изненадување се случи во Велес, каде ракометарите на ГРК Борец издвојуваа голема победа над РК Работнички со 23:20, со што „романтичарите“ се вратија без бодови […]
20/12/2015

Битолчани го запреа РК Охрид

Едно од двете изненадувања ова 14-то коло беше во Битола, каде ракометарите на РК Пелистер издвојуваа голема победа (30:26) над фаворизираниот РК Охрид, со што ја […]
19/12/2015

Виктор Дамчески: Сoн ми е дa зaигрaм зa Бaрселoнa

Младиот ракометар на РК Тинекс Пролет, Виктор Дамчески е еден од повеќето квалитетни млади ракометари со кои располага скопската екипа. Младиот Дамчески допрва ќе го докажува […]
18/12/2015

Вардар верен партнер на младите ракометари

Ракометниот клуб на Вардар е еден од ретките клубови, кои се грижи за најмладите категории. Доказ за тоа е Вардар Јуниор лигата, со што ве покануваме […]