Новости

19/11/2015

ЖРК Вардар го пречекува Хипо

ЖРК Вардар во пресрет на новиот натпревар во Лигата на шампионите, денес одржа прес конференција на која ги изнесе своите видувања и очекувања за саботниот дуел […]
19/11/2015

РК Металург на тешко гостување кај Шафхаузен

Продолжуваат натпреварите на РК Металург во елитното европско натпреварување, во Лигата на шампионите. Денес, екипата на РК Металург е пред нов предизвик, а тоа е тешкото […]
19/11/2015

Борко Ристовски е нов член на Рајн Некар Левен

Македонскиот репрезентативен голман, Борко Ристовски повторно се враќа во Германија, во најсилната Бундес-лига, како член на еден од фаворитите како за титулата во германскиот шампионат, така […]
18/11/2015

РК Охрид подобар од РК Вардар Јуниор

Вечерва во Охрид се одигра заостанатиот натпревар од 9-тото коло од ВИП машката Супер лига, во кој се сретнаа екипите на домаќинот РК Охрид и РК […]
18/11/2015

Даскалоски продолжува со своите одлични партии

Голманот на Тамишвар, Златко Даскалоски продолжува со своите одлични партии во романското првенство. Овојпат во македонската пресметка против Одорхеи, каде забележа 18 одбрани, кои сепак не […]
16/11/2015

Штербик повторно во Топ 5 одбрани

Ракометарите на Вардар во саботниот натпревар против Барселона не успејаа да се вратат со позитивен резултат, но и покрај тоа Арпад Штербик повторно се најде во […]