Новости

04/01/2016

Македонија ремизираше против Словенија

Македонската ракометна репрезентација ремизираше против репрезентацијата на Словенија во рамките на подготвителниот период пред ЕП во Полска, со конечни 28:28. Натпревар во кои нашите ракометари лошо […]
04/01/2016

Позитив на годината: РК Вардар

Откако минатата сезона Вардар повторно за влакно не се пласираше на Фајнал 4 тунирот, раководството на клубот и новата сезона ја стартуваше амбициозно, повторно наметнувајќи ја […]
03/01/2016

Кам-бек на годината: РК Металург

На крајот од минатата сезона, македонската јавност практично го „погреба“ тимот на Металург. Екипата ја напуштија повеќе од 16 играчи, и беше тешко за верување дека […]
03/01/2016

Разочарување на годината: РК Струмица

27 Мај 2015 година Почнуваме од датумот кога ракометарите на тогашен Зомимак-М извојуваа голема победа против Металург со 21:20, со која струмичани им се реваншираа на […]
03/01/2016

Влатко Митков е најдобар десен бек на полусезоната во Австрија

Македонскиот репрезентативец, Влатко Митков е во одлична форма оваа сезона. Одигра многу одлични натпревари оваа полусезона во Медикал Кремс, со што заслужено неговата екипа се најде […]
01/01/2016

Ѓорѓиевска и Бајрамовска најдобри мак-ракометарки за 2015 година

Ивана Ѓорѓиевска (ЖРК Прилеп) и Мирјета Бајрамовска (Крим) се најдобри ракометарки кои играат во странство и Македонија за изминатата 2015 година. Од вкупно 2335 љубители на […]