Новости

22/10/2015
makedonija_rakomet

Најава на 7-то коло од ВИП Супер лига

Веќе од утре продолжуваат натпреварите од ВИП машката Супер лига. Во ова 7-мо коло следуваат мошне интересни и се надеваме полни со изненадувања натпревари. Најнапред ова […]
22/10/2015
vardar_kielce

Мечот со Киелце – патоказ за понатаму

По првите 5 кола во Лигата на шампиони во машка конкуренција, јасно е дека ова натпреварување е најизедначено и најнеизвесно до сега. Ако до минатата сезона […]
22/10/2015
timeоut-zrk-vardar

Победа над Хипо, императив на ЖРК Вардар

Во второто коло од Лигата на шампиони во женска конкуренција, екипата на Вардар гостува кај Хипо, во обид да се освојат првите бодови во групата. Разочарувачката […]
22/10/2015
daskalovski

(Видео) Даскаловски невозможното го направи возможно

Македонскиот интернационалец во Темишвар, голманот Златко Даскаловски се наоѓа во извонредна форма оваа сезона. Одличен на голот, со 10+ одбрани по натпревар е главниот играч на […]
22/10/2015
natasha_antic

Наташа Антиќ: Победивме таму, но ништо не е готово

Во пресрет на саботниот натпревар на ЖРК Металург против холанскиот Вестфрисланд, во рамките од 2-то коло од Купот на куповите, капитенот на „плаво-белите“ Наташа Антиќ на […]
22/10/2015
aleksandar_petrovski

Петровски: Никако не смееме да се опуштиме

Ракометарките на ЖРК Металург во сабота ќе го одиграат реванш натпреварот од 2-то коло во Купот на победниците, против холандскиот Вестфрисланд. Македонскиот претставник оствари минимална победа […]