Новости

13/11/2015

Најава на 9-то коло од ВИП Супер лигата

Денес продолжуваат натпреварите од ВИП машката Супер лига. За денес се закажани два натпревари. Најнапред новото коло го отвораат екипите на РК Пелистер и ГРК Борец […]
13/11/2015

Червар им должи објаснување на навивачите на Металург

Навивачите на Металург оправдано чувствуваат горчина по последниот пораз од екипата на Мотор од Запорожје. Како почна натпреварот, вчера Мотор требаше да биде целосно „размонтиран“ на […]
12/11/2015

Талески: Поразот од првото коло не е реалната слика за нашиот квалитет!

Денес, екипата на Металург ги продолжува своите натпревари во елитното европско натпреварување, во Лигатана шампионите. По пауза од една недела, ЕХФ- недела, избраниците на Червар во […]
12/11/2015

Познат составот на Металург за дуелот со Мотор Запорожје

Познати се составите на Металург и Мотор Запорожје за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:45 часот. Металург: Дупјачанец, Вуковиќ, Божовиќ, Бувиниќ, Костески, Кукоски, […]
12/11/2015

Раководството предвреме ги отпиша ЖРК Металург

Ракометарките на ЖРК Металург денес отпатуваа за Данска, каде викендов ќе играат два натпревари против екипата на Тим Холстебро, во рамките од третото коло од Купот […]
10/11/2015

Червар со заслужено признание од ЕХФ

Еден од најголемите тренери во последниве децении во светскиот ракомет, моменталниот стратег на Металург, Лино Червар доби признание од ЕХФ. Денес му беше доделена доживотна мастер-лиценца […]