Новости

11/01/2016

Македонија по втор пат ја совлада Црна Гора

Денес македонската репрезентација повторно беше подобра од репрезентацијата на Црна гора, овојпат со 29:26. Натпревар од затворен карактер, на кој беше поштеден капитенот Кире Лазаров. Но, […]
11/01/2016

(Видео) Најава за претстојното ЕП во Полска

Во пресрет на Европското првенство во Полска, еуфоријата помеѓу љубителите на македонскиот ракомет се зголемува. Полека, но сигурно целата јавност се насочува кон нашите репрезентативци. Се […]
10/01/2016

(Видео) Ремек делото на Лазаров и Манасков

На денешниот пријателски натпревар против репрезентацијата на Црна Гора, во кој нашата репрезентација славеше со 35:28, видовме ремек дели на Кире Лазаров и Дејан Манасков. Во […]
10/01/2016

Леснa пoбедa нaд Црнa Гoрa

Македонската ракометна репрезентација забележа победа од 35:28 во првиот од двата контролни натпревари против селекцијата на Црна Гора. Натпревар во кој нашите репрезентативци одиграа еден просечен […]
10/01/2016

Македонија против Црна Гора, како последен тест пред ЕП

Нa пoмaлку oд еднa неделa дo пoчетoкoт нa ЕП, мaкедoнскaтa репрезентaцијa влегувa вo пoследнaтa фaзa oд пoдгoтoвките. Пo периoдoт вo кoј фoкус меѓу другoтo беше и […]
09/01/2016

Расмусен: Заслуживме најмалку бод

Сосем очекувано, тренерот на ЦСМ Букурешт, Данецот Расмусен, не го криеше своето разочарување по завршување на дуелот со Вардар, и минималниот пораз од 22-21. „Секако, разочаран […]