Новости

17/12/2015

Вардар убедливо против Спартак Војпут ја заврши годината

Македонскиот ракометен шампион Вардар со победа ја заврши календарската 2015 година. Вечерва вардарци очекувано убедливо ја совладаа екипата на Спартак Војпут со 36:18, во рамките од […]
16/12/2015

РК Струмица против Спартак Војпут ја завршува годинава

Ракометарите на РК Струмица попладнево во Скопје во СРЦ „Кале“ го играат последниот натпревар од СЕХА лигата оваа година. Противник им е Спартак Војупт од Суботица, […]
16/12/2015

Македонија против Словенија и Црна Гора пред ЕП во Полска

Македонската репрезентација ќе одигра контролни натпревари против репрезентациите на Словенија и Црна Гора, како последна подготовка пред настапот на Европското Првенство. Против репрезентацијата на Словенија, двата […]
16/12/2015

ЖРК Вардар Јуниор два пати домаќин на Минаква Војводина

Ракометарките на ЖРК Вардар Јуниор во наредното коло од Челинџ купот ќе се сретнат со екипата на Минаква Војводина. Управите и на двата клуба решија и […]
16/12/2015

РК Радовиш ја пречекува екипата на РК Металург

Екипата на РК Радовиш денес на домашен терен ја пречекува екипата на РК Металург во натпревар од 14-тото коло од ВИП машката Супер лига. Во овој […]
15/12/2015

Избор на мак-ракометарка на годината

Како и лани, така и оваа 2015 година која наскоро ќе ни заврши, тимот на МакРакомет реши да направи селекција на нашите најдобри ракометарки кои играат […]