Новости

30/10/2015

Дрогришки на местото на Јоновски за престојниот турнир

Селекторот Ивица Обрван нема да може да смета на услугите на главниот дефанзивец во националниот тим Аце Јоновски, кој поради повреда го откажа настапот за турнирот […]
30/10/2015

РК Прилеп во улога на домаќин против РК Металург

Покрај натпреварот помеѓу екипите на ГРК Борец и РК Радовиш, од ова ново коло од ВИП Супер лигата утре ќе се одигра уште еден натпревар. Се […]
30/10/2015

ГРК Борец и РК Радовиш го отвораат новото коло во ВИП Супер лигата

Утре, во рамките на натпреварувањето во ВИП Супер лигата ќе се одигра осмото коло. Ова осмо коло го отвораат екипите на ГРК Борец и РК Радовиш […]
30/10/2015

РК Струмица му гостува на Татран Прешов

Ракометарите на РК Струмица после последниот пораз на гостувањето кај Нексе, утре продолжуваат понатаму кај еден од кандидатите за Ф4 оваа сезона во СЕХА лигата, екипата […]
30/10/2015

Горан Печенковски е играч на неделата (19.10.2015 – 25.10.2015)

Ракометарот на РК Охрид, Горан Печенковски е играч на неделата (19.10.2015 – 25.10.2015). Печенковски одигра одличен натпревар во дербито против РК Прилеп, каде убедливо охриѓани славеа […]
29/10/2015

Георгиевски продолжува со одличните игри

Повредата од изминатиот викенд на македонскиот репрезентативец, Гоце Георгиевски сепак не беше толку страшна, со што Гоце се најде во тимот на натпреварот против Кретеј, каде […]