Новости

08/12/2015

Димитар Димитриоски: Тренирај, играј, уживај и сонот преточи го во реалност!

На нашиот избор за ракометар на неделата, минатата недела гласовите на публиката ги освои Димитар Димитриоски од Металург 2. Овој 17-годишен ракометар, сезонава максимално ја користи […]
08/12/2015

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 12-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Повеќе информации […]
08/12/2015

Преглед на 12-тото коло од ВИП Супер лигата

Викендов се одиграа 4 натпревари од ВИП Супер лигата. Во одличен натпревар екипата на Борец беше подобра од екипата на Пролет 62. Одлична партија прикажаа ракометарите […]
07/12/2015

Лазаров во идеалниот тим за 10-то коло во ЛШ

Нашиот капитен, Кире Лазаров е во одлична форма оваа сезона. А на последниот натпревар против Киелце повторно го покажа тоа, постигнувајќи 12 погодоци од 14 шута. […]
07/12/2015

Божовиќ трет на листата стрелци во ЛШ

По одиграното 10-то коло во Лигата на шампиони, ракометарот на Металург, Јанко Божовиќ постигна 5 погодоци против екипата на Елверум, со што падна на третата позиција […]
07/12/2015

Играч на неделата (30.11.2015 – 06.12.2015)

Одбираме повторно „Играч на неделата“ како и секоја недела од македонските екипи кои настапуваат во ВИП Супер лигата, Лигата на шампиони и СЕХА лигата. Оваа недела […]