Новости

17/01/2016

Полска со респект: Македонија не е само Лазаров

Полските репрезентативци со голем респект гледаат на нашата репрезентација во пресрет вечерашниот натпревар од 20:30 часот, во Таурон арената во Краков. Пред некој ден голманот на […]
17/01/2016

Обрван: Максимално на терен, за победа над домаќинот

Вечерва македонската репрезентација ќе игра против домаќинот на ЕП, репрезентацијата на Полска. Натпревар во кој се очекува цврста игра во одбрана и голема неизвесност до самиот […]
17/01/2016

Вардар Јуниор ќе игра четвртфинале во Челинџ-купот

Ракометарките на Вардар Јуниор ќе играат четвртфинале во Челинџ-купот, откако денес повторно ја совладаа екипата на Минаква Војводина со 31:27 во СЦ „Јане Сандански“. Со што […]
17/01/2016

Вардарки недораснати за Будуќност

Ракометарките на ЖРК Вардар доживеаја убедлив пораз (31-19) од Будуќност во второто коло од главната фаза во Лигата на шампионките. Натпревар во кој уште на самиот […]
17/01/2016

Полска може да падне

Пред почетокот на европското првенство, на сите во Македонија им беше јасно дека Македонија е во веројатно најтешката група на шампионатот. И дека во првите две […]
17/01/2016

Кликовац: Ќе биде тежок меч, одбраната ќе го реши натпреварот

Во пресрет на денешниот натпревар на ЖРК Вардар против фаворизираниот Будуќност, црногорската ракометарка Андреа Кликовац очекува цврст меч со силна одбрана, каде на црстата одбрана на […]