Новости

11/05/2018

Анкета: Кој ќе биде новиот Европски првак во Лигата на шампионите?

Ни престои ракометен викенд, во кој ракометарките на ЖРК Вардар ќе го имаат својот 5-ти настап на Ф4 турнирот во Будимпешта, каде ќе се обидат да […]
11/05/2018

Лејно: Нова шанса за титулата, да ја искористиме!

Ни престои ракометен викенд, во кој ракометарките на ЖРК Вардар ќе го имаат својот 5-ти настап на Ф4 турнирот во Будимпешта, каде ќе се обидат да […]
11/05/2018

Драгана Цвијиќ во идеалниот тим на сезоната во ЛШ

Во пресрет на завршниот турнир од женската ракометна Лига на шампиони на ЕХФ, избран е најдобриот тим за сезоната. Од номинираните четири ракометарки на ЖРК Вардар, […]
11/05/2018

(Видео) Лејно и Суслина меѓу 15-те најдобри одбрани во ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги објави 15-те најдобри одбрани во Лигата на шампиони во женска конкуренција. Голманките на Вардар, Ина Суслина и Амандин Лејно се при […]
11/05/2018

(Видео) Топ 15 погодоци во сезоната 2017/18 во ЛШ!

Во очекување на завршниот турнир во Будимпешта овој викенд, Европската Ракометна Федерација (ЕХФ) направи компилација од најдобрите 15 гола од тековната сезона во Лигата на шампионите […]
10/05/2018

(Видео) Никола Костески со атрактивен гол на тренинг

Десното крило Никола Костески, oткако си замина од Металург во турскиот тим Селка Ескисехир, остана некако бледа сенка во домашната ракометна јавност. Но, Костески игра одлични […]