Новости

03/11/2015

Кој е Давид Шпилер, новиот член на Металург?

Според пишувањето на словенечко „Дело“, Давид Шпилер е нов играч на Металург. „Конечно се враќам назад на сцената, едвај чекам да ја почнам мојата втора кариера“, […]
02/11/2015

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 8-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Ви го […]
02/11/2015

Играч на неделата (26.10.2015 – 01.11.2015)

Одбираме повторно „Играч на неделата“ како и секоја недела од македонските екипи кои настапуваат во ВИП Супер лигата, Лигата на шампиони и СЕХА лигата. Оваа недела […]
02/11/2015

Преглед на осмото коло од ВИП Супер лигата

Изминатиов викенд се одиграа натпреварите од осмото коло од домашната ВИП Супер лига. Иако не се очекуваа некои изненадувања, сепак екипата на Вардар Јуниор успеа да […]
01/11/2015

Миркуловски се врати на терените

Македонскиот репрезентативец се врати на терените, денес беше во составот на Вецлар кој одигра одличен натпревар, совладувајќи го Балинген со убедливи 32:21. Миркуловски даде еден гол […]
01/11/2015

Георгиевски не запира со одличните партии

Екипата на Тулуз вечерва дури по две продолженија славеше против Сент Рафаел со 31-30, со што се пласираше во полуфиналето од Лига-купот на Франција. Георгиевски одигра […]