Новости

15/12/2015

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 13-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Повеќе информации […]
15/12/2015

Избор на мак-идеален тим на годината

Како што завршува ракометната 2015 година, тимот на МакРакомет реши да направи селекција на нашите најдобри ракометари кои играат во клубовите во Македонија, со што заедно […]
13/12/2015

Гоце Ојлески одличен во Одорхеи

Македонскиот репрезентативец, Гоце Ојлески одигра одлична партија во романското првенство. Каде со својот тим, Одорхеи ја совлада екипата на Фокшани со 33:28. Натпревар во кој Ојлески […]
13/12/2015

Вардар и гостува на Војводина

Ракометарите на Вардар денес и гостуваат на Војводина, во рамките од 13-то коло од СЕХА лигата. Натпревар во кој Вардар влегува како голем фаворит, со што […]
13/12/2015

Преглед на 13-тото коло од ВИП Супер лигата

Овој викенд се игра 13-тото коло од ВИП машката Супер лига. Во натпреварите што се одиграа, првите две екипи на табелата во моментов, екипите на РК […]
12/12/2015

Пеце Ѓоргиевски е играч на неделата (30.11.2015 – 06.12.2015)

Ракометарот на РК Припеп, Пеце Ѓорѓиевски е играч на неделата (23.11.2015 – 29.11.2015). Ракометарот кој беше најпрецизен кај прилепчани против екипата на Металург 2, со која […]