Новости

25/01/2016

Стоилов: Требаше да го победиме овој натпревар

Одличното прво полувреме, предноста од 5 погодоци и падот во последната четвртина од натпреварот, го отсликаа вечерашниот натпревар на македонската репрезентација против Норвешка. Во изјава после […]
25/01/2016

Лазаров: Ние Македонците сме за беља родени

По натпреварот против НОрвешка, каде повторно кикснавме во финишот и не успеавме да ја забележиме првата победа на шампионатот, капитенот Лазаров жали за пропуштената шанса, но […]
25/01/2016

Бод рамен на победа

Македонската репрезентација одигра повторно еден добар натпревар до 50-та минута, за потоа да следат низа грешки, кои норвежаните умешно ги искористија и се вратија во натпреварот […]
25/01/2016

Мамелунд: Ќе биде тежок натпревар, Македонија не е лесен противник!

Денес со почеток во 18:15часот македонската репрезентација го игра петтиот натпревар на ЕП во Полска.Противник на Македонија е репрезентацијата на Норвешка која е се поблиску до […]
25/01/2016

Миркуловски: Треба да го испочитуваме договореното!

Репрезентацијата на Македонија, по четиридневниот одмор вечерва го продолжува своето учество во втората фаза на ЕП во Полска. Наш вечерашен противник е одлчната селекција на Норвешка […]
24/01/2016

(Видео) Мотивација пред натпреварот со Норвешка

Уште едно моќно видео за македонската репрезентација во пресрет пред натпреварот со Норвешка во рамките на Европското првенство во Полска. Овојпат Мартин Пресилски по втор пат […]