Новости

06/01/2016

(Видео) Македонија на ЕП во Полска

Уште едно моќно видео од IP14 , овојпат за македонската репрезентација во пресрет на Европското првенство во Полска овој месец. Одбројуваме уште 10 дена до почетокот […]
06/01/2016

Мојсо со потрес на мозокот

Она што секој селектор го посакува е да се избегнат повреди во подготвителниот периот. Се до вчерашниот дуел со Словенија, Обрван ја имаше таа среќа. За […]
06/01/2016

Се кристализира тимот за Полска

Македонската ракометна јавност може да биде задоволна од резултатите и играта на првите два подготвителни меча за ЕП во Полска. Во Словенија, Одигравме два натпревари кои […]
06/01/2016

Изненадување на годината: РК Охрид

Со одигрувањето на натпреварите од 14-тото коло од ВИП машката Супер лига заврши првата полусезона од нашето најсилно натпреварување. Оваа година, за разлика од изминатите можеме […]
04/01/2016

Македонија ремизираше против Словенија

Македонската ракометна репрезентација ремизираше против репрезентацијата на Словенија во рамките на подготвителниот период пред ЕП во Полска, со конечни 28:28. Натпревар во кои нашите ракометари лошо […]
04/01/2016

Позитив на годината: РК Вардар

Откако минатата сезона Вардар повторно за влакно не се пласираше на Фајнал 4 тунирот, раководството на клубот и новата сезона ја стартуваше амбициозно, повторно наметнувајќи ја […]