Новости

19/02/2016

ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор ќе одиграат пријателски натпревар!

Екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор во рамките на своите подготовки ќе одиграат уште еден пријателски натпревар. Домаќин на овој натпревар е екипата на […]
18/02/2016

Георгиевски и Ристовски одлични, но на крај поразени

Македонските репрезентативци Гоце Георгиевски и Борко Ристовски одиграа одлични натпревари во своите екипи, но сепак на крајот беа поразени. Гоце Георгиевски имаше забележителен настап во дресот […]
17/02/2016

Десподовска поради повреда ќе паузира неколку месеци

По се, изледа дека сезоната за македонската репрезентативка, Зорица Десподовска заврши. Нашата ракометарка, која моментално настапува за германскиот Розенгартен има повреда на рбетниот столб (дискус хернија), […]
16/02/2016

Значајна победа на ЖРК Вардар во Романија

Ракометарките на ЖРК Вардар дојдоа до нова победа и нови значајни 3 бода на гостувањето во Романија. Вардарки го добија овој дуел со +5, 25:30 (11:17) […]
16/02/2016

Контролен натпревар на РК Металург пред стартот на пролетната полусезона!

Пред стартот на пролетниот дел од сезоната во ВИП машката Супер лига, ракометарите на Металург утре ќе одиграат пријателски натпревар против екипа од Косово. Овој натпревар […]
16/02/2016

Вардарки гостуваат кај ЦСМ Букурешт

Ракометарките на ЖРК Вардар денес од 18:00 часот гостуваат кај ЦСМ Букурешт, во рамките од 4-то коло од втората фаза во Лигата на шампионите. Екипа кој […]