Новости

22/02/2016

Челинџ Куп: ЖРК Вардар Јуниор вечерва ја пречекува екипата на Карпати!

ЖРК Вардар Јуниор денес го игра првиот од двата натпревари од четвртфиналето во Челинџ купот. На домашен терен во СЦ ,,Јане Сандански“ со почеток во 18:30 […]
22/02/2016

Борко Ристовски во Топ 5 одбрани

Македонскиот репрезентативец, Борко Ристовски се најде во Топ 5 најдобри одбрани во Лигата на шампионите. На гостувањето во Полска, кај екипата на Киелце, Борко забелеша 6 […]
22/02/2016

(Видео) Лејно помеѓу трите ѕвезди и во Топ 5 одбрани

Ракометарките на ЖРК Вардар конечно успеа да го совладаат составот на Будуќност, а најголема заслуга за тоа имаше Амандин Лејно, која блескаше на голот со 19 […]
21/02/2016

ЖРК Вардар конечно успеа да слави против Будуќност!

Екипата на ЖРК Вардар успеа конечно после шест меѓусебни дуели да дојде до својата прва победа против одличната екипа на Будуќност. На домашен терен, во СЦ […]
20/02/2016

РК Вардар на мегдан со Кристијаншдат

За помалку од половина час во спортскот центар ,,Јане Сандански“, екипата на РК Вардар ќе се сретне со одличната екипа на Критијанштад. Овој дуел е од […]
20/02/2016

Митревски: Кој не испил кафе на Широк Сокак, не знае што е уживање

Роден е на 3 октомври 1985 година Позиција: Голман Никола е Битолско дете, кое своите први голмански чекори ги направи во спортската сала Младост во Битола. […]