Новости

26/02/2016

ЖРК Вардар гостува кај Савехоф

Ракометарките на ЖРК Вардар по големата победа над европскиот шампион Будуќност, денес ќе се обиде да ја продолжи победничката серија на гостувањето во Шведска, против екипата […]
25/02/2016

РК Вардар без Карачиќ против Пик Сегед

Ракометарите на Вардар викендов го играат можеби и најзначајниот натпревар сезонава во Лигата на шампионите. Противник на вардарци е екипата на Пик Сегед од Унгарија. Вардар […]
25/02/2016

Квалификации за ЕП 2016: Македонија ослабена за двомечот со Словенија!

Женската ракометна репрезентација на Македонија на 10 Март на гостински терен во Марибор, Словенија ќе го одигра првиот од двата натпревари од квалификациите за ЕП 2016 […]
24/02/2016

Јовиќ нов В.Д селектор на машката младинска репрезентација

На денешната седница на Управниот Одбор на Ракометната федерација на Македонија, Александар Јовиќ беше назначен за нов В.Д селектор на машката младинска репрезентација. Јовиќ иако беше […]
24/02/2016

Мите Стоилов нов ракометар на РК Тинекс Пролет

Поранешниот репрзентативец на Македонија, Мите Стоилов е нов член на ракометниот клуб Тинекс Пролет, откако го раскина договорот со екипата на Работнички поради финансиски проблеми. Искусниот […]
22/02/2016

ЖРК Вардар Јуниор подобар од Карпати во првиот четвртфинален дуел

Ракометарките на ЖРК Вардар Јуниор успеаа да дојдат до нова победа откако на домашен терен денес ја совладаа украинската екипа Карпати, 22:19 (13:12). Натпреварот почна со […]