Новости

08/03/2016

Обрван го објави поширокиот список за олимписките квалификации

Селекторот на Македонската машка сениорска ракометна репрезентација, Ивица Обрван, го објави поширокиот список од 28 ракометари на кои ќе смета за Квалификациите за ЛОИ што ќе […]
07/03/2016

Познати термините за дуелот Вардар – Висла Плок

ЕХФ ги објави термините за двата 1/8 натпревари во Лигата на шампионите меѓу Вардар и Висла Плок. Висла Плок : Вардар (16-ти Март, 18:30 часот) Вардар […]
06/03/2016

Прибак: Патот до врвот е трнлив, но погледот одозгора е најубав!

Немања Пибак роден на 26 март 1984 година во Белград. Својата кариера ја започнува во 2003 година, во тогашен Југочетал Железничар и тамо останува три сезони […]
05/03/2016

РК Вардар го пречекува Монпелје во последното коло од групната фаза

Ракометарите на Вардар денес го играат последниот натпревар од групната фаза од натпреварувањето во Лигата на шампионите. Овој пат во улога на домаќин, во СЦ ,,Јане […]
05/03/2016

Куп на Македонија: ЖРК Металург ја пречекува екипата на ЖРК Жито Прилеп!

Денес продолжуваат четвртфиналните натпревари од натпреварувањето во Купот на Македонија во женска конкуренција. На програмата денес се три натпревари, екипата на ЖРК Металург на домашен терен […]
02/03/2016

Браќата Василевски го засилија РК Тинекс Пролет, Трајковски нов голман на РК Охрид!

Раководството на РК Тинекс Пролет се одлучи за уште две засилувања, откако потпиша со искусниот Мите Стоилов. Браќата Филип и Александар Василевски се новите имиња во […]