Новости

12/03/2016

Измена во составот на Македонија: Ладева на местото на искусната Антиќ!!!

Вечерва во СРЦ ,,Кале“, нашата женска репрезентација ќе го одигра вториот дуел против репрезентацијата на Словенија која во првиот натпревар катастрофално не порази со високи 35:17. […]
12/03/2016

РК Радовиш и РК Работнички со победи ја отворија пролетната полусезона

Екипите на Радовиш и Работнички остварија победи на отварањето на вториот дел од сезоната од ВИП машката Супер лига. Тимот на Радовиш, на домашен терен успеа […]
11/03/2016

Денес стартува пролетната полусезона од ВИП Супер лигата

Со натпреварот помеѓу екипите на РК Радовиш и РК Металург 2 кој ќе се одигра денес, започнува вториот дел – пролетната полусезона од машката ВИП Супер […]
10/03/2016

Очекуван пораз со неочекувано лоша игра!

Нашата женска сениорска репрезентација беше високо поразна на денешниот натпревар против Словенија што се одигра во Марибор со резултат 35:17 (18:8). Уште на самиот старт на […]
10/03/2016

Гакидова: Ќе дадеме се од себе, па зошто да не изненадиме?!

Нашата женска сениорска репрезентација денес го игра првиот натпревар од двата против репрезентацијата на Словенија во рамките на квалификациите за ЕП во Шведска. Првиот натпревар, нашите […]
09/03/2016

Македонките утре ќе им се спротистават на Словенија

Македонската женска ракометна репрезентација утре ќе гостува во Марибор од 17:30 часот, каде ќе проба да и се спротистави на репрезентацијата на Словенија, предводена од поранешниот […]