Новости

17/02/2016

Десподовска поради повреда ќе паузира неколку месеци

По се, изледа дека сезоната за македонската репрезентативка, Зорица Десподовска заврши. Нашата ракометарка, која моментално настапува за германскиот Розенгартен има повреда на рбетниот столб (дискус хернија), […]
16/02/2016

Значајна победа на ЖРК Вардар во Романија

Ракометарките на ЖРК Вардар дојдоа до нова победа и нови значајни 3 бода на гостувањето во Романија. Вардарки го добија овој дуел со +5, 25:30 (11:17) […]
16/02/2016

Контролен натпревар на РК Металург пред стартот на пролетната полусезона!

Пред стартот на пролетниот дел од сезоната во ВИП машката Супер лига, ракометарите на Металург утре ќе одиграат пријателски натпревар против екипа од Косово. Овој натпревар […]
16/02/2016

Вардарки гостуваат кај ЦСМ Букурешт

Ракометарките на ЖРК Вардар денес од 18:00 часот гостуваат кај ЦСМ Букурешт, во рамките од 4-то коло од втората фаза во Лигата на шампионите. Екипа кој […]
14/02/2016

Митревски ја однесе Бенфика во 1/4 финалето од Челинџ Купот

Нашиот репезентативен голман, Никола Митревски имаше одлична партија против грчкиот Филипос, каде во првиот натпревар против грчката екипа забележа неверојатни 25 одбрани и ја однесе Бенфика […]
13/02/2016

Прибак продолжува со одлични партии во Бешикташ

Македонскиот репрезентативец, Немања Прибак продолжува со своите одлични партии во Бешикташ. Денес со својот клуб играа против големиот фаворит Веспрем во рамките од Лигата на шампионите, […]