Новости

22/02/2016

(Видео) Лејно помеѓу трите ѕвезди и во Топ 5 одбрани

Ракометарките на ЖРК Вардар конечно успеа да го совладаат составот на Будуќност, а најголема заслуга за тоа имаше Амандин Лејно, која блескаше на голот со 19 […]
21/02/2016

ЖРК Вардар конечно успеа да слави против Будуќност!

Екипата на ЖРК Вардар успеа конечно после шест меѓусебни дуели да дојде до својата прва победа против одличната екипа на Будуќност. На домашен терен, во СЦ […]
20/02/2016

РК Вардар на мегдан со Кристијаншдат

За помалку од половина час во спортскот центар ,,Јане Сандански“, екипата на РК Вардар ќе се сретне со одличната екипа на Критијанштад. Овој дуел е од […]
20/02/2016

Митревски: Кој не испил кафе на Широк Сокак, не знае што е уживање

Роден е на 3 октомври 1985 година Позиција: Голман Никола е Битолско дете, кое своите први голмански чекори ги направи во спортската сала Младост во Битола. […]
19/02/2016

ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор ќе одиграат пријателски натпревар!

Екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор во рамките на своите подготовки ќе одиграат уште еден пријателски натпревар. Домаќин на овој натпревар е екипата на […]
18/02/2016

Георгиевски и Ристовски одлични, но на крај поразени

Македонските репрезентативци Гоце Георгиевски и Борко Ристовски одиграа одлични натпревари во своите екипи, но сепак на крајот беа поразени. Гоце Георгиевски имаше забележителен настап во дресот […]