Новости

20/03/2016

Преглед на 16-тото коло од ВИП Супер лигата

Викендов се одиграа натпреварите од  16-тото коло од ВИП машката Супер лига. Иако се наближува крајот на првата фаза, во ова 16-то коло следевме 5 возбудливи […]
20/03/2016

Познати термини за натпреварите во Гдањск

Сениорската машка репрезентација на Македонија во периодот од 8-ми до 10-ти Април 2016, ќе настапи на квалификацискиот турнир за ОИ во Рио. Познати се термините за […]
20/03/2016

Ласко Андоновски е играч на неделата (07.03.2016 – 13.03.2016)

Ракометарот на РК Тинекс Пролет, Ласко Андоновски одигра одлична партија на натпреварот против екипата на Вардар Јуниор, која ја круниса со победа. На овој натпревар, Андоновски […]
17/03/2016

У20: Македонија стартува против репрезентацијата на Израел

Нашата младинска репрезентација (У20) од утре па се до недела ќе биде дел од квалификацискиот турнир на кој учество земаат 4 репрезентации. Покрај нашата репрезентација и […]
16/03/2016

Вардар ја потцени Висла Плок

Ракометарите на Вардар вечерва во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите ја потценија екипата на Висла Плок. Се враќаат во Скопје со резултат 30-30, но […]
16/03/2016

РК Вардар на тешко гостување во Полска

Екипата на Вардар во рамките на осминафиналните дуели во Велукс лигата на шампионите, денес ќе се сретне со полската екипа, екипата на Висла Плоцк. Вардар е […]