Новости

21/01/2016

Одбројуваме до Хрватска

Постанавме како НАСА, само што НАСА одбројува за вселената, а ние за они 16 наши космонаути кои ги испративме во битка за ракометниот трон. Што ќе […]
21/01/2016

Манасков: Се ќе зависи од нас самите, можеме до триумф!

Левото крило на нашата репрезентација Дејан Манасков, човекот кој со својот гол во финишот на натпреварот против Србија и донесе реми на Македонија, а со тоа […]
20/01/2016

(Видео) Цепелинот Манасков-Лазаров избран за најдобар погодок во А и Б групите

ЕХФ во изборот за најдобри 5 погодоци од првата фаза на ЕП во групите А и Б, го избра цепелинот на Манасков-Лазаров за најдобар. Погодок кој […]
20/01/2016

ЕП Полска 2016: Ден 5

Вечер да се биде или не за Македонија и Исланд. Вечер каде cпецијалните се судрија со домаќините, а Таурон арената како никогаш до сега ечеше. Белорусија […]
20/01/2016

Конечно и на нас, ни се насмевна среќата

Па и не би рекол дека е среќа, сепак изработивме и заслуживме. Македонија нема одиграно 3 потешки натпревари во серија од своето осамостојување. Притисокот преголем, во […]
19/01/2016

Македонија против Хрватска, Норвешка и Белорусија

Нашата репрезентација како третопласирана екипа од групата А, ќе ја отвори втората рунда со второпласираната селекција од Б-групата – Хрватска на 21 Јануари. После тоа ракометарите […]