Новости

21/01/2016

Хрватска не спушти на земја

Репрезентацијата на Хрватска со убедливата победа од 24:34 не спушти на земја. Натпревар во кој уште во првите 10 минути се реши победникот, кога нашите ракометари […]
21/01/2016

Стоилов: Хрватска ни е должник од Катар

Македонскиот репрезентативец, Стојанче Стоилов во пресрет на вечерашниот натпревар против Хрватска во своја изјава потенцираше дека хртватите ни се должници од СП во Катар, каде нашата […]
21/01/2016

Одбројуваме до Хрватска

Постанавме како НАСА, само што НАСА одбројува за вселената, а ние за они 16 наши космонаути кои ги испративме во битка за ракометниот трон. Што ќе […]
21/01/2016

Манасков: Се ќе зависи од нас самите, можеме до триумф!

Левото крило на нашата репрезентација Дејан Манасков, човекот кој со својот гол во финишот на натпреварот против Србија и донесе реми на Македонија, а со тоа […]
20/01/2016

(Видео) Цепелинот Манасков-Лазаров избран за најдобар погодок во А и Б групите

ЕХФ во изборот за најдобри 5 погодоци од првата фаза на ЕП во групите А и Б, го избра цепелинот на Манасков-Лазаров за најдобар. Погодок кој […]
20/01/2016

ЕП Полска 2016: Ден 5

Вечер да се биде или не за Македонија и Исланд. Вечер каде cпецијалните се судрија со домаќините, а Таурон арената како никогаш до сега ечеше. Белорусија […]