Новости

26/03/2016

Започна пролетната полусезона од женската Супер лига

Со натпреварот помеѓу екипите на ЖРК Металург и ЖРК Куманово започна пролетниот дел од женската Супер лига – нашето најсилно ракометно натпреварување. Металург на домашен терен, […]
25/03/2016

РФМ го комплетираше стручниот штаб пред квалификациите за Рио

Денес РФМ соопшти дека го комплетирале стручниот штаб пред олимписките квалификации за Рио, со двајца професионалци: Тања Кајтна – профеционалец во областа на спортската психологија (психолог […]
25/03/2016

Александар Јовиќ му ги остави Кузмановски и Талески на Обрван

Младинската машка ракометна репрезентација ќе ги продолжи подготовките за следните квалификации за ЕП вo понеделник, а селекторот Александар Јовиќ повика 21 ракометар. Меѓу повиканите ги нема […]
22/03/2016

РК Пелистер е во победничка серија

Ракометарите на Пелистер и на Металург 2 денес во меѓусебен натпревар го отворија 17-тото коло од ВИП Супер лигата. Во Битола, екипата на Пелистер беше домаќин […]
22/03/2016

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 16-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Ви го […]
21/03/2016

Играч на неделата (14.03.2016 – 20.03.2016)

Одбираме повторно „Играч на неделата“ како и секоја недела од македонските екипи кои настапуваат во ВИП Супер лигата, Лигата на шампиони и СЕХА лигата. Оваа недела […]