Новости

06/12/2015
metalurg_15

Пораз за крај

Металург не успеа со победа да ги заврши овогодинешните настапи во Лигата на шампиони. За крај, пораз од норвешкиот првак Елверум со 29-23. Металург немаше шанса […]
06/12/2015
metalurg_15

Познат составот на Металург за денешниот дуел

Александар Јовиќ, кој во отсуство на Лино Червар ќе го води тимот на Металург на денешниот меч, го објави составот со кој ќе се обиде да […]
06/12/2015
metalurg_vs_elverim

Металург за своето реноме против Елверум

Ракометарите на Металург, денес го играат последниот меч сезонава во ЛШ. Противник е норвешката екипа Елверум, во натпревар во кој двете екипи ќе се борат да […]
06/12/2015
pehari_mkd_prvenstvo

12-то коло во ВИП Супер лига

Викендов продолжија натпреварите од 12-тото коло од ВИП машката Супер лига. Во првиот натпревар се сретнаа екипите на РК Радовиш и РК Работнички. Улогата на домаќин […]
04/12/2015
prilep_metalurg

„Кошаркарски“ натпревар помеѓу Металург 2 и РК Прилеп

Денес со натпреварот помеѓу екипите на Металург 2 и РК Прилеп започнаа 12-то коло од ВИП Супер лигата. „Кошаркарски“ натпревар во кој се постигнаа вкупно 77 […]
04/12/2015
dimitar_dimitrioski

Димитар Димитриоски е играч на неделата (23.11.2015 – 29.11.2015)

Ракометар на Металург 2, Димитар Димитриоски е играч на неделата (23.11.2015 – 29.11.2015). Ракометарот кој важи за еден од најмладите и најталентирани играчи е во одлична […]