Новости

12/05/2018

ЖРК Вардар во финалето на Ф4 турнирот во Будимпешта!

Ракометарките на ЖРК Вардар во еден тежок натпревар издвојуваа победа од 25:19 над Ростов Дон, со која се пласираа во финалето на Ф4 турнирот во Будимпешта. […]
12/05/2018

Знаме на УЧК на Ф4 турнирот во Будимпешта

На првиот полуфинален натпревар на Ф4 турнирот во Будимпешта, каде актуелниот првак Ѓер ја совлада екипата на ЧСМ Букурешст, се појави знаме на УЧК во публиката. […]
12/05/2018

Ѓер е првиот финалист во ЛШ, сега Вардар е на потег!

Екипата на Ѓер е првиот финалист на Ф4 од женската Лигата на шампиони што се одржува во Унгарија, откако со убедлив резултат од 26:20 го совладаа […]
12/05/2018

Раул Гонзалес прогласен за европска личност на годината!

Европското движење во Република Македонија на својата завршна свеченост по повод одбележувањето на 9 Мај, Денот на Европа, вчера додели плакети за европски придонес во 2017 […]
12/05/2018

(Видео) Лазаров со двоен целепин во Франција!

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров одигра одличен натпревар против Иври во Француското првеснтво, кој неговиот Нант го доби со 31:22. Лазаров беше прв стрелец со […]
12/05/2018

Пенезиќ: Мислам дека сме подготвени за овој предизвик!

Најдобриот стрелец на ЖРК Вардар оваа сезона е хрватската репрезентативка, Андреа Пенезиќ. За нејзе ова ќе биде 4-ти пат на Ф4, во дресот на „црвено-црните“. Крајно […]