Новости

13/03/2016

Крстевски: Овој натпревар ќе биде едно добро скопско дерби

Продолжуваат натпреварите од 15-тото коло од ВИП Супер лигата од кое на програмата денес се 3 натпревари. Најнапред во 12 часот, во спортската сала во Автокоманда […]
12/03/2016

Ракометарките покажаа квалитет против Словенија

По лошиот натпревар во Марибор, кога репрезентацијата на Словенија не совлада со убедливи 35:17, денес на теренот гледавме една друга македонска репрезентација. Репрезентација која им парираше […]
12/03/2016

Николиќ: Ќе се потрудиме да го поправиме впечатокот!

Репрезентацијата на Македонија, вечерва со почеток во 20 часот во СРЦ ,,Кале“ ќе се сретне со репрезентацијата на Словенија во рамките на квалификацискиот циклус за пласман […]
12/03/2016

Измена во составот на Македонија: Ладева на местото на искусната Антиќ!!!

Вечерва во СРЦ ,,Кале“, нашата женска репрезентација ќе го одигра вториот дуел против репрезентацијата на Словенија која во првиот натпревар катастрофално не порази со високи 35:17. […]
12/03/2016

РК Радовиш и РК Работнички со победи ја отворија пролетната полусезона

Екипите на Радовиш и Работнички остварија победи на отварањето на вториот дел од сезоната од ВИП машката Супер лига. Тимот на Радовиш, на домашен терен успеа […]
11/03/2016

Денес стартува пролетната полусезона од ВИП Супер лигата

Со натпреварот помеѓу екипите на РК Радовиш и РК Металург 2 кој ќе се одигра денес, започнува вториот дел – пролетната полусезона од машката ВИП Супер […]