Новости

03/04/2016

Алем Тоскиќ e играч на неделата (21.03.2016 – 27.03.2016)

Ракометарот на РК Вардар, Алем Тоскиќ одигра одлична партија на натпреварот против екипата на Висла Плок, каде „црвено-црните“ со минимална победа обезбедија учество во четвртфиналната фаза […]
02/04/2016

Металург го ,,извесла“ Вардар за првото место на табелата

Денес, со почеток во 14 часот во малата сала на спортскиот центар ,,Јане Сандански“ се одигра дерби натпреварот помеѓу двете скопски екипи ЖРК Металург и ЖРК […]
02/04/2016

Брилијантните Вардарки го демолираа Ларвик

ЖРК Вардар трета сезона по ред ќе биде дел од ракометниот Финал 4 турнир. Точно е дека следи реванш натпревар, но по победата од 34-20, Вардар […]
02/04/2016

Одлучувачки натпревар за ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор

Денес, екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор ќе одиграат одлучувачки дерби натпревар на кој победникот ќе го заземе првото место на табелата. На првиот […]
01/04/2016

Вардар во ново финале во СЕХА Лигата

Во второто полувинале на СЕХА лигата, неизвесен и изедначен натпревар, Вардар го совлада ППД Загреб и се пласираше во финалето на СЕХА лигата. Конечниот резултат 26-24 […]
31/03/2016

Ласко Андоновски: Челинџ Купот беше едно големо искуство за нас!

Средниот бек Ласко Андоновски е вистински предводник на екипата на Тинекс Пролет, еден од најтaлентираните македонски ракометари. Ракометарот со одлична прегледност и борбеност во играта, кој […]